Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Boss Spółka z o.o.
Rezerwacja on-line
PL


Wawer Music Festival

WAWER MUSIC FESTIVAL

Wawer Music Festival to impreza, która na stałe wpisała się w koncertowy kalendarz Warszawy. Każda edycja przybliża uczestnikom i pozwala na inaczej spojrzeć na muzykę poważną. Festiwal konsoliduje środowisko prawobrzeżnej Warszawy, dając mieszkańcom możliwość uczestniczenia w najwyższej klasy koncertach muzyki klasycznej.

Na każdą edycję Festiwalu składa się dziesięć wydarzeń artystycznych, które tworzą polscy i zagraniczni artyści, którzy są obecnie u szczytu sławy, jak i na jej początku. Szczególnie ważna jest promocja wybitnie utalentowanych młodych muzyków. Dla nich akceptacja warszawskiej publiczności staje się ważnym impulsem do dalszej kariery. Z każdym koncertem wiąże się wystawa obrazów, gobelinów, ikon, wyrobów ludowych, akwareli, instrumentów.

W trakcie każdego koncertu (połączonego z różnego rodzaju wystawami i wernisażami) artyści prezentują krótką lekcję historii muzyki, odwołując się do współczesnych kompozycji z poprzednich epok i utworów współczesnych. Artyści sięgając po dzieła polskich i zagranicznych autorów przekonują, że muzyka klasyczna wcale nie musi być poważna.

Publiczność złożona nie tylko z wytrawnych melomanów, ale również odbiorców poznających dopiero piękno szlachetnego brzmienia, poznaje muzykę klasyczną nie tylko w standardowych aranżacjach. Artyści łącząc gatunki muzyki klasycznej, operowej, musicalowej czy jazzowej, nierzadko ocierając się o muzykę awangardową bez problemu trafiają w gusta słuchaczy.

W 50 koncertach dla blisko piętnastotysięcznej publiczności wystąpiło ponad 300 artystów z 13 krajów: Japonii, Korei, Wietnamu, Mongolii, USA, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Rosji i Polski.

Od wielu lat Wawer Music Festival odbywa się w salach Hotelu Boss.

Wysoki poziom artystyczny, przyjazne miejsce a przede wszystkim oryginalność polegająca na syntezie różnych form muzyki klasycznej sprawiają, iż Wawer Music Festival jest interesującym zjawiskiem na kulturalnej mapie Warszawy.

Festiwal szybko zyskał rozgłos, renomę i akceptację. Uzyskał honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta m.st. Warszawy, Burmistrza Dzielnicy Wawer i Prezesa Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Wawra".

ZAPRASZAMY!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, by być na bieżąco z aktualnymi ofertami oraz aktualnościami.
Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu w celu otrzymywania ofert marketingowych zawartych w naszym Newsletter od Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Boss sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Boss sp. z o.o. informacji handlowej zawartej w naszym newsletter środkami komunikacji elektronicznej zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Udogodnienia

innowacyjna gospodarka hotel boss europejski fundusz rozwoju regionalnego