Długi weekend czerwcowy - Boże Ciało w Warszawie

01.06.2023 - 30.06.2023

Długi weekend czerwcowy, na który pozwala Boże Ciało to doskonała okazja do zorganizowania wycieczki krajoznawczej, na przykład do Warszawy. Kiedy dokładnie w 2022 roku wypada to święto? Ile dni wolnych najlepiej wziąć, aby mieć możliwie jak najdłuższy weekend? Co warto zwiedzić podczas takiej wycieczki do stolicy? Gdzie się zatrzymać?

KIEDY WYPADA BOŻE CIAŁO W 2023 ROKU?

Długi weekend czerwcowy jest związany z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest znana powszechnie jako Boże Ciało. Wypada ono 60 dni po Wielkanocy i jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy. W 2022 roku uroczystość obchodzi się w czwartek, 8 czerwca. Co za tym idzie, biorąc 1 dzień urlopu — w piątek po Bożym Ciele, zyskać można aż 4 — dniowy weekend.

CO ROBIĆ W WARSZAWIE W CZERWCU?

Na turystów odwiedzających Warszawę w czerwcu, podczas długiego weekendu czeka moc atrakcji. Udać mogą się oni między innymi do Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywna placówka mieszcząca się w dawnej elektrowni tramwajowej. Kolejnym etapem wycieczki może być spacer Traktem Królewskim, czyli najbardziej reprezentacyjna część miasta, która łączy ze sobą dawne rezydencje królewskie. Zaczyna się ona przy Placu Zamkowym, biegnąc przez Krakowskie Przedmieście i Łazienki Królewskie, aż do Wilanowa.

Nieodłącznym elementem zwiedzania Warszawy jest także wizyta na Starym Mieście. Tamtejsza starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zachwyca wielobarwnymi kamieniami oraz atmosferą wąskich uliczek. Znaleźć można tu oficjalny symbol miasta — warszawską Syrenkę, barbakan oraz Zamek Królewski, w którym można zobaczyć obrazy Rembrandta oraz płótna Bellotta. Inne godne polecenia atrakcje stolicy to Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Pałac Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

W JAKIM HOTELU NAJLEPIEJ ZATRZYMAĆ SIĘ PODCZAS WYJAZDU DO STOLICY NA DŁUGI WEEKEND CZERWCOWY?

Pierwszym etapem przygotowań do wyjazdu na Boże Ciało do Warszawy powinno być znalezienie miejsca noclegowego. Godnym polecenia obiektem, który cieszy się uznaniem wśród turystów jest Hotel Boss. Oto garść najważniejszych informacji na jego temat. Hotel jest położony na malowniczych terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się on zaledwie 15 kilometrów od ścisłego centrum Warszawy, skąd bez problemu i bez przesiadek można do niego dojechać. Każdy z gości ma zapewnione miejsce na dozorowanym, bezpłatnym parkingu.

W Hotelu Boss znajduje się 136 komfortowych pokoi urządzonych w wysokim standardzie. Do wyboru są 1 —, 2 — oraz 3 — osobowe, a także apartamenty mogące pomieścić 4 osoby. Na gości Hotelu Boss czeka tu moc atrakcji. Po całodziennym zwiedzaniu Warszawy, mogą się oni zrelaksować w strefie Wellness, na którą składa się między innymi sauna sucha, łaźnia parowa oraz jedyny w stolicy basen z nisko zasoloną wodą. Na terenie obiektu znajduje się także siłownia, studio fitness oraz ekskluzywne SPA z bogatą ofertą zabiegów.