Idealne miejsce na szkolenia i warsztaty – Sale szkoleniowe w Hotelu Boss

01.03.2023 - 31.12.2024

Wiele firm inwestuje w rozwój swoich Managerów, Liderów i pracowników organizując szkolenia i warsztaty. Pomimo kuszących opcji online – coraz więcej z nich odbywa się znowu w formie stacjonarnej. Jak wybrać najlepsze miejsce na zorganizowanie szkoleń i warsztatów mówi Balbina Jóźwiak, z Hotelu Boss.

 

Co jest ważne przy wyborze Sali na szkolenie firmowe?

Sala na szkolenie powinna spełniać kilka ważnych kryteriów. Po pierwsze powinna być dostosowana do planowanej ilości uczestników. Dzięki temu uczestnicy będą mieli zagwarantowany odpowiedni odbiór, przekazywanych treści. Ważne jest także, by móc wybraną salę szkoleniową zaaranżować, zgodnie z potrzebami. Np. odpowiednio ustawić stoły, krzesła, etc. Dlatego w miejscu, które wybierzemy na jego organizację, dobrze by takie elementy wyposażenia były dostępne w cenie wynajmu Sali, a nie np. wymagające ustaleń z innym podwykonawcą, transportu wybranych mebli a co za tym idzie, wymagały poniesienia dodatkowych kosztów etc.

 

Sala, którą wybierzemy na organizację naszego szkolenia, powinna także być przygotowana pod względem technicznym. Warto sprawdzić, czy w wybranym przez nas miejscu są dostępne ekran, projektor, nagłośnienie, czy inne udogodnienia umożliwiające profesjonalne przekazywanie merytorycznych treści. Niedoświadczeni organizatorzy często zapominają o tym, że nawet jeśli mamy kameralne szkolenie, to ważne jest by uczestnicy warsztatów czy szkolenia mogli dobrze słyszeć prowadzącego, więc warto zadbać o dostęp do mikrofonu etc.

 

- Klienci, którzy decydują się na organizację warsztatów czy szkolenia w Hotelu Boss w cenie wynajmu Sali szkoleniowej mają zagwarantowany dostęp do technicznej infrastruktury, takiej jak wyżej wspomniane projektory, ekrany, nagłośnienie, ale także w ramach współpracy mogą korzystać z profesjonalnego wsparcia dedykowanego zespołu posiadającego wieloletnie doświadczenie przy organizacji wydarzeń szkoleniowych. Dzięki temu nasi klienci mają swego rodzaju gwarancję, że ich szkolenie, warsztat czy spotkanie mentoringowe odbędzie się bez zbędnych niespodzianek i będzie dobrze zapamiętane przez uczestników – mówi Balbina Jóźwiak, z Hotelu Boss.

 

Jaki catering na szkolenie firmowe?

W różnych krajach są różne standardy związane z zapewnianiem poczęstunku dla uczestników szkolenia czy warsztatów. W Polsce od lat przyjęło się, że jest to przynajmniej tzw. „przerwa kawowa”. Jeśli jednak nasze szkolenie ma potrwać dłużej niż 4 godziny, uczestnicy mogą oczekiwać przynajmniej lekkiego lunchu. Wybierając miejsce na organizacje szkolenia, zatem warto wybrać obiekt, w którym można taki catering dla uczestników naszego warsztatu, czy szkolenia zamówić, bo dzięki temu, będziemy mogli odpowiednio ich ugościć. A zagwarantowanie minimalnego choć poczęstunku, zwykle wpływa na opinie uczestników. Nie warto oszczędzać na tej opcji, ale warto wybierać optymalne kosztowo opcje. Jeśli wybierzemy miejsce, które ma doświadczenie i dysponuje odpowiednią infrastrukturą, taką jak np., restauracja, wtedy możemy być pewni, że cena cateringu na szkolenie będzie atrakcyjna, a catering świeży i podany w odpowiedniej temperaturze, a nie np. w jednorazowych naczyniach, pudełkach często zimny, bo ostygł w trakcie transportu.

 

Miejsce z parkingiem czy bez na szkolenie?

Jednym z ważniejszych kryteriów, jaki decyduje często o frekwencji na organizowanym przez klientów wydarzeniu typu szkolenie, warsztaty -  jest możliwość bezstresowego zaparkowania auta. Kto choć raz był w Warszawie, na szkoleniu i próbował zaparkować np. w śródmieściu, wie dokładnie, o czym mowa. Oczywiście wiele obiektów udostępnia miejsca parkingowe, ale są one z reguły bardzo drogie i stanowią często dodatkowy koszt dla organizatora, albo w gorszym scenariuszu dla uczestników. To także może mieć wpływ na decyzję o ewentualnym uczestnictwie w szkoleniu, bo poza opłatą za udział, uczestnicy muszą doliczyć dodatkowy koszt w postaci opłaty za miejsce parkingowe.

W Hotelu Boss, wszyscy, którzy decydują się na organizacje szkolenia, warsztatu lub wydarzenia innego rodzaju mają w cenie wynajmu Sali zagwarantowane bezpłatne miejsca parkingowe dla uczestników i organizatorów.

 

Jaka lokalizacja Sali szkoleniowej, będzie najlepsza?

Wile, firm organizując szkolenie, musi wybierać miejsce pod kątem łatwości dojazdu, bo często w planowanych szkoleniach, warsztatach uczestniczą pracownicy, zespołu z różnych miast w Polsce albo na świecie. Z tego powodu często rozważają na organizację szkolenia ścisłe centrum. Jednak w Warszawie istnieje wiele obiektów, do których dojazd jest równie łatwy jednakowo pociągiem, samochodem czy samolotem. Jednym z takich obiektów, który warto uwzględnić, planując organizację szkolenia firmowego, warsztatu etc. jest Hotel Boss, położny zaledwie 5 minut od stacji kolejowej i 12 minut od lotniska. 

Hotel położny jest na malowniczych terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. 

Wybierając miejsca lekko na uboczu miasta, zmniejszymy także ryzyko tego, że uczestnicy naszego szkolenia lub warsztatu, nie ulegną pokusie wyjścia na zwiedzanie miasta czy zakupy. 

 

Sala na szkolenie poza firmą czy w firmie?

Szkolenia i warsztaty czasami odbywają się w firmie. Jednak jak pokazują doświadczenia wtedy łatwiej uczestnikom o opuszczenie szkolenia, pod pretekstem wykonania pracy do zrobienia, która przecież zawsze jest. 

 

Nauka, wdrażanie zmian, potrzebują wbrew pozorom odpowiedniego miejsca – wtedy łatwiej nam przestawić się na tryb zdobywania wiedzy albo niezbędnej refleksji.  

 

Zdystansowanie się fizyczne od miejsca pracy, odpowiednie otoczenie pozwalają na lepsze przyswajanie wiedzy i pełniejsze uczestnictwo w szkoleniu. A na koniec, przecież wszystkim o to chodzi.

 

Planujesz organizację szkolenia?

Szukasz idealnej sali szkoleniowej?

 

Napisz:  hotelboss@hotelboss.pl

 

Zadzwoń: 22 51 66 100